Vuraj w Cynamon&Kardamon

Mówią, że tam żyje się najlepiej. Mówią, że jest takie miejsce na ziemi.

W muzyczną podróż do krainy białoruskiej mitologii oraz słowiańskiego folkloru zaprasza Vuraj (bałt-słow. "Ur" - morze, indoirań. "ray"- szczęście i płodność).

Po raz pierwszy w Warszawie! (Inicjatywa Wolna Białoruś jest patronem wydarzenia)

Bilety 15 zł, do kupienia na miejscu w dniu koncertu.

Vuraj ( biał. "Вурай") powstał w 2010 roku w Mińsku. Muzycy eksperymentują z pieśniami ludowymi, które zbierają podczas wyjazdów do różnych części Białorusi. Obecnie są jednym z najbardziej aktywnych i najciekawszych zespołów na białoruskiej scenie folkowej. W zeszłym roku największy białoruski portal muzyczny Tuzin.fm uhonorował zespół tytułem "Bohaterowie roku" za działalnośc artystyczną.

Ostatnie albumy:
Šeść zahadok [EP] - 2015 https://vuraj.bandcamp.com/
Rajok - 2014 https://vuraj.bandcamp.com/album/rajok (najlepsza białoruska płyta folkowa 2014 roku wg krytyków Experty.by)

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=HAgkHSsmNe8

Muzycy:
Siaržuk Doŭhušaŭ - śpiewy, lira korbowa, okaryna, fujarki, sopiłka
Volha Palakova - flet
Eryk Arłoŭ-Šymkus - kontrabas
Nasta Papova - skrzypce
Daniił Zaleski - perkusja
Ivan Arcimovič - gitara

Do zobaczenia!

Share this post

Co słychać

Kończy się pewien etap w historii stowarzyszenia Wolna Białoruś. Przenieśliśmy się do nowej siedziby, większej, przystosowanej do przyjmowania szerszej grupy odbiorców – lokal znajduje się na parterze, ma podjazdy i jest dzięki temu przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi oraz osób starszych. Zobacz nowy adres naszej siedziby.