Inicjatywa Wolna Białoruś zaprasza na swój kultowy koncert "Solidarni z Białorusią"! Będzie głośno, lirycznie, wyjątkowo i wielokulturowo! Gramy dla Was po raz dzieisąty, przygotowujemy niespodzianki i jesteśmy przekonani, że niesamowita energia wydarzenia zamieni listopadowe pluchy w słoneczne błyski.

Bądźmy solidarni, bo solidarność grzeje!Artyści


TonqiXod

Przez wielu uważana za jedyną polską wokalistkę, śpiewającą obecnie prawdziwy big-bit. Mimo że otwarcie nawiązuje do muzyki rozrywkowej z lat 60-tych i 70-tych, to jej świeże podejście do tematu podbiło serca rzeszy fanów. Tuż po wydaniu pierwszej płyty - “Mój Big-Bit” - została nagrodzona czterema nagrodami polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk.


Enej

Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie. Na swoim koncie mają wiele nagród. Za płytę „Folkhorod” otrzymała podwójną Platynową Płytę.


Vopli Vidopliassowa

Legendarna ukraińska grupa, założona w 1984 roku, przeplatająca w swoich utworach rock z brzmieniami inspirowanymi muzyką ludową. Po trzech dekadach istnienia i wydaniu dziesięciu albumów zespół Vopli Vidoplassova cieszy się niesłabnącym uznaniem publiczności i uważa się go za najpopularniejszy ukraiński zespół na świecie.


Dzieciuki

Młody białoruski zespół założony w Grodnie w 2012 roku. Utwory z ich singla Haradzienski Harmidar i nazwanego tak samo debiutanckiego albumu zdobyły ogromną popularność w sieci i podbiły białoruską niezależną scenę muzyczną. Wyróżniające grupę oryginalne punkowo-folkowe brzmienie zyskało uznanie portalu Tuzin Hito?, który ogłosił Dzieciuki zespołem roku 2014.


Hańba!

Czterej muzycy z Krakowa już od 2 lat z bardzo dobrymi efektami eksperymentują z muzyką folkową i punkową. Tworzone przez nich teksty nawiązują do sytuacji społeczno-politycznej II RP, a ich uzupełnieniem jest muzyka wydobywana z banjo, akordeonu, klarnetu, grzebienia, bębna i tuby. Mimo krótkiego stażu zespół może się pochwalić Nagrodą im. Czesława Niemena.


Shuma

Białoruski projekt muzyczny łączący tradycyjne brzmienia z muzyką elektroniczną - wszystko po to, żeby wciągnąć słuchacza w bogactwo białoruskiej kultury. Za całokształt brzmienia tego eksperymentalnego, etno-elektronicznego projektu odpowiadają dwie wokalistki, basista oraz dwóch DJ-ów. Dwa miesiące temu SHUMA wydała swój debiutancki album "Žnivo".


Amplituda Śmielaści (support)Wydarzenia Towarzyszące

Informacje wkrótceDla mediów

W razie pytań lub uwag prosimy o kontakt:

Pliki do pobrania:


Partnerzy